Půjčujeme věci

Jaké věci? Různé. Půjčujeme nářadí, sportovní či outdoorové vybavení, hudební nástroje a další.

Můžeš si přijít pro věci, které nepotřebuješ často a nechceš si je proto kupovat. Nebo můžeš tyto předměty využít v případě, že s nimi nemáš předchozí zkušenost, a tak si rovnou nechceš koupit něco drahého bez předchozího vyzkoušení. Nebo to může být impuls k zájmu o nový předmět/styl života. Co je na tom nejlepší? Většina půjčovaných věcí byla zachráněna ze skříní, kde roky ležela a nikdo tyto věci nevyužíval. Sdílením tak předcházíme vzniku odpadu.

PROHLÉDNOUT KATALOG VĚCÍ

Naše vize je společnost, kde sdílení je úplně normální

Sdílení věcí i zkušeností by podle nás mělo být běžné. Chceme našimi aktivitami docílit toho, že lidé budou více otevřeni ekologickým myšlenkám, více se budou setkávat a podporovat se.

A to i ve městě, kde jeden druhého neznají. Library of Things chce dát prostor pro vzájemné sdílení a možnost setkávání se všemi, kteří místo pro tvorbu, kreativitu a setkávání hledají a stejně jako my ho v této podobě nenašli.

CHCI VÁM POMOCT

Umíme používat ruce i hlavu

Rádi bychom, aby lidé se nespoléhali pouze na obchody, ale také na vlastní schopnosti.

Proto je chceme podpořit v různých rukodělných, řemeslných a kreativních činnostech. V neposlední řadě jim chceme zprostředkovávat různé zážitky s předměty, ke kterým neměli do té doby přístup.

SEZNAM UDÁLOSTÍ

Knihovna věcí je koncept, který se rozeběhl do celého světa

Svou knihovnu tak má již Německo, Británie, USA, Kanada a další.

Praha na sebe nenechala dlouho čekat. Tyto organizace působí lokálně, nejde o franšízu či pobočky, jsme tím pádem nezávislí na všech ostatních knihovnách, i když v hodně případech sdílíme název. Pokud bys měl/a zájem o vytvoření Knihovny věcí ve tvém městě, napiš nám a my ti rádi pomůžeme.

ČTI: HOW TO START A LIBRARY OF THINGS

Baví nás komunitní projekty

Mimo půjčování předmětů se zaměřujeme na komunitní projekty, které v našem prostoru LOT probíhají. Některé akce organizujeme my, u jiných dáváme iniciativu veřejnosti.
Může se jednat o přednášky, výstavy, workshopy a další – vlastně cokoliv, co zapadá do kategorie „komunitní projekty“ a „projekty pro veřejnost/kamarády“.
Pokud vás možnost organizace v našem prostoru zajímá, neváhejte se nám ozvat na kolektiv@libraryofthings.cz a určitě se domluvíme.

KONTAKTUJ NÁS