Půjčujeme věci

Jaké? Různé. Nářadí, sportovní či outdoorové vybavení, hudební nástroje a další.

Takové, které nepotřebuješ často a nechceš si je proto kupovat. Nebo můžeš tyto předměty využít v případě, že s nimi nemáš předchozí zkušenost, a tak si rozvnou nechceš koupit něco drahého bez předchozího vyzkoušení. Nebo to může být impuls k zájmu o nový předmět/styl života.
Rozjetím LOT podporujeme sdílenou ekonomiku a navracíme věcem svůj smysl.

PROHLÉDNOUT KATALOG VĚCÍ

Naše vize je společnost, kde sdílet je normální

Věcí i zkušeností. Chceme našimi aktivitami docílit toho, že lidé budou více otevřeni ekologickým myšlenkám, více se setkávají a podporují se.

A to i ve městě, kde jeden druhého neznají. Vytvářením projektu Library of Things chceme dát prostor pro toto vzájemné sdílení a možnost setkávání se všem, kteří také místo hledají stejně jako my ho v této podobě nenašli.

CHCI VÁM POMOCT

Umíme používat ruce i hlavu

Rádi bychom, aby lidé se nespoléhali pouze na obchody, ale také na vlastní schopnosti.

Proto je chceme podpořit v různých rukodělných, řemeslných a kreativních činnostech. V neposlední řadě jim chceme zprostředkovávat různé zážitky s předměty, ke kterým neměli do té doby přístup.

SEZNAM UDÁLOSTÍ

Knihovna věcí je koncept, který se rozeběhl do celého světa

Svou knihovnu tak má již Německo, Británie, USA, Kanada a další.

Praha na sebe nenechala dlouho čekat. Tyto organizace působí lokálně, nejde o franšízu či pobočky, jsme tím pádem nezávislí na všech ostatních knihovnách, i když v hodně případech sdílíme název.

ČTI: HOW TO START A LIBRARY OF THINGS

Baví nás komunitní projekty

Mimo půjčování předmětů se zaměřujeme na komunitní projekty, které v našem prostoru LOT probíhají. Některé akce organizujeme my, u jiných dáváme iniciativu veřejnosti.
Může se jednat o přednášky, výstavy, workshopy, akce pro kamarády (párty nikoliv) – vlastně cokoliv, co zapadá do kategorie „komunitní projekty“ a „projekty pro veřejnost/kamarády“. Tyto akce budeme ve většině případů rádi realizovat za dobrovolný příspěvek.
Pokud vás možnost organizace v našem prostoru zajímá, neváhejte se nám ozvat na kolektiv@libraryofthings.cz a určitě se domluvíme…

KONTAKTUJ NÁS