Ahoj!
My jsme Lucka, Lenka, Nora, Tom a Petr – 5 kamarádů, kteří se rozhodli rozjet knihovnu věcí v Praze a (doufejme následně) i ve zbytku měst v ČR. Chceme půjčovat lidem předměty, které nepotřebují tak často, aby se jim vyplatilo dané věci kupovat.

Tento projekt vyvíjíme ve svém volném čase a bez nároku finanční odměnu. Každý z nás někdy potřeboval nějaký předmět jen na chvilku a nechtěl si ho kvůli tomu pořizovat. Zároveň se všichni ztotožňujeme s ekologickým životním stylem. Z obojího vzešla silná motivace všech členů týmu a potřeba absenci LOT v ČR napravit.

Naší vizí je společnost, ve které je normální sdílení. Věcí i zkušeností. Chceme našimi aktivitami docílit toho, že lidé budou více otevřeni ekologickým myšlenkám, více se setkávají a podporují se. A to i ve městě, kde jeden druhého neznají. Vytvářením projektu Library of Things chceme dát prostor pro toto vzájemné sdílení a možnost setkávání se všem, kteří také místo hledají stejně jako my ho v této podobě nenašli.

A nejen to, rádi bychom, aby lidé se nespoléhali pouze na obchody, ale také na vlastní schopnosti. Proto je chceme podpořit v různých rukodělných, řemeslných a kreativních činnostech. V neposlední řadě jim chceme zprostředkovávat různé zážitky s předměty, ke kterým neměli do té doby přístup.

25.7.2017 jsme oficiálně otevřeli! Od této doby máme 3x týdně otevřeno a tobě už tedy nic nebrání k půjčování si našich věcí! 🙂 Fotky z naší otvíračky najdeš v našem foto albu. Tady je malá ochutnávka:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *