Co děláme

Co děláme2018-05-03T08:37:46+00:00

Půjčujeme věci. Jaké? Různé. Nářadí, sportovní či outdoorové vybavení, hudební nástroje a další. Takové, které nepotřebuješ často a nechceš si je proto kupovat. Nebo můžeš tyto předměty využít v případě, že s nimi nemáš předchozí zkušenost, a tak si rozvnou nechceš koupit něco drahého bez předchozího vyzkoušení. Nebo to může být impuls k zájmu o nový předmět/styl života.
Rozjetím LOT podporujeme sdílenou ekonomiku a navracíme věcem svůj smysl.

Naší vizí je společnost, ve které je normální sdílení. Věcí i zkušeností. Chceme našimi aktivitami docílit toho, že lidé budou více otevřeni ekologickým myšlenkám, více se setkávají a podporují se. A to i ve městě, kde jeden druhého neznají. Vytvářením projektu Library of Things chceme dát prostor pro toto vzájemné sdílení a možnost setkávání se všem, kteří také místo hledají stejně jako my ho v této podobě nenašli.

A nejen to, rádi bychom, aby lidé se nespoléhali pouze na obchody, ale také na vlastní schopnosti. Proto je chceme podpořit v různých rukodělných, řemeslných a kreativních činnostech. V neposlední řadě jim chceme zprostředkovávat různé zážitky s předměty, ke kterým neměli do té doby přístup.

Navazujeme na celosvětový koncept Library of Things, který se rozvíjí v řadě států světa. Svou knihovnu tak má již Německo, Británie, USA, Kanada a další. Praha na sebe nenechala dlouho čekat. Tyto organizace působí lokálně, nejde o franšízu či pobočky, jsme tím pádem nezávislí na všech ostatních knihovnách, i když v hodně případech sdílíme název.

Mimo půjčování předmětů se zaměřujeme na komunitní projekty, které v našem prostoru LOT probíhají. Některé akce organizujeme my, u jiných dáváme iniciativu veřejnosti (více viz záložka menu „Program“). Může se jednat o přednášky, výstavy, workshopy, akce pro kamarády (párty nikoliv) – vlastně cokoliv, co zapadá do kategorie „komunitní projekty“ a „projekty pro veřejnost/kamarády“. Tyto akce budeme ve většině případů rádi realizovat za dobrovolný příspěvek.

Pokud vás možnost organizace v našem prostoru zajímá, neváhejte se nám ozvat na kolektiv@libraryofthings.cz a určitě se domluvíme.